Asbesto atliekų tvarkymas

Tvarkant asbestines stogų dangas iš ES paramos pagal programą, asbesto atliekas paimame iš susidarymo vietos ir nuvežame į Jėrubaičių sąvartyną. Asbestinio stogo dangos pervežimo į Jėrubaičių sąvartyną vieno reiso (iki 3 t) kaina 98,91 Eur be PVM, 119,68 Eur su PVM. Dangos lakštai privalo būti supakuoti ant padėklų, smulkios dalys sudėtos į sandarius maišus. Sąvartyne atliekų šalinimo kaina 57,20 EUR už toną be PVM.
Asbesto turinčios atliekos (asbestinis šiferis, kai kurios izoliacinės medžiagos) yra priskiriamos pavojingoms atliekoms, nes asbesto dulkės yra koncerogeninė medžiaga, galinti sukelti vėžinius susirgimus.
Atliekų turinčių asbesto transportavimui ir sandėliavimui taikomi šie aplinkosauginiai reikalavimai:
• Atliekos privalo būti patalpintos sandariame plastikiniame maiše, tvarkingai sudėtos ant euro standarto padėklo ir apjuostos rišamąja pakavimo juosta.
• Atliekų pakuotė turi būti paženklinta specialiu atliekų pavojingumą nurodančiu ženklu (koncerogeninės atliekos). Šis reikalavimas nėra privalomas gyventojų perduodamoms atliekoms.
• Kiekvienai atliekų siuntai išrašomas krovinio važtaraštis ir nustatytos formos pavojingų atliekų lydraštis. Šis reikalavimas nėra privalomas gyventojų perduodamoms atliekoms.

UAB "Mažeikių komunalinis ūkis"
Direktorius Andrius Noreika
Išsamesnė informacija teikiama tel.: 8-443-25075, 8-698-87745, 8-658-04009.